Červená Lhota

 

Řada z objektů se může právem chlubit označením „pohádkový“. Vodní zámek Červená Lhota však vyniká i mezi nimi a řadí se k těm nejkrásnějším.

Tento zámek drží prim v počtu pohádek a filmů zde natočených, jako např. Zlatovláska, O zatoulané princezně, O kráse a štěstí či Princezna na hrášku.

Po Zámeckém rybníku se můžete projet na lodičce. Lze si zde zapůjčit pramici a prohlédnout si park i zámek z trochu jiné perspektivy.

Půlhodinová plavba 80 Kč za loď, hodinová plavba 150 Kč za loď. Otevírací doba půjčovny lodiček je stejná jako otevírací doba zámku.

 

Prohlídková trasa:

Čtrnáct pokojů dnešní prohlídkové trasy připomíná dobu, kdy na zámku pobýval kníže Josef Alexandr Schönburg-Hartenstein s manželkou Karolinou, rozenou

princeznou z Liechtensteinu. Návštěvník prochází mimo jiné  hostinskými pokoji, ve kterých je připomínán pobyt významného hudebního skladatele Karla Ditterse

z Dittersdorfu, reprezentační pracovnou, ve které kníže přijímal oficiální návštěvy a soukromými pokoji vládnoucího knížete a jeho manželky.

 

 

 

 www.zamek-cervenalhota.eu

Joomla templates by Joomlashine